ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİ

Araç Takip Sistemi

Araç takip sistemi  , Günümüzde bir çok ticari işletmede araçlarının kontrolünü sağlamak amacı ile araç takip sistemi kullanlmakta olmasına rağmen halen araç sayısına oranla çok düşük sayıda araç takip sistemi donanımına sahip araç vardır.

Arac takip sistemi kullanan başlıca sektörler ;

 Lojistik sektörü : Ağır vasıta ile yapılan taşımacılıkta en önemli gider kaleminin yakıt olduğunu düşünürsek sektörün giderlerini kontrol altına alabilmesinin yegane yolunun aracı , sürücüyü hatta yükü sürekli takip etmesinden geçmektedir. Bu da Araç takip sistemi ne paralel olarak Filo Yönetim Sistemleri nin gelişmesine takip sistemlerinden farklı olarak araçların Anlık yakıt tüketim bilgileri dahil araç CAN -BUS hattından okunabilen onlarca bilgiyide kullanıcıların takip etmesini ve raporlamasını sağladı.

Rent a Car Firmaları : Araç takip sistemi ni en çok kullanan sektörlerden biri de araç kiralama firmaları , kiraladıkları araçların başta çalınma gibi sebeplerden dolayı takip etmektedirler. 

Personel Servisleri :Öğrenci ve  Personel  servisleri araç takip sistemine ençok ihtiyaç duyan sektörler içerisindedir çünkü zaman a yöenlik bir çalışma yapıldığından ne zaman nerede durmuş ne zaman geçmiş personel i almış yada almamış hep hem firmayı hemde şöförü zor durumda bırakan bir çok soruya cevap olmuştur. Hemen hemen tüm personel servisleri bu donanıma sahiptir.